|
IGROVJE
Hustle Kings Sneti razbija krogle med žgočimi spomini na Archerja Macleana in vegasti bar nad Idrijco.
Folk jamra o tem, kako ni dosti avantur, jadikuje o manku resnih simulacij, zdaj bom pa še jaz nekaj rekel: premalo je biljardščin. Na vsake kvatre se ena primaje mimo, ko se Jonasu ravno spahne po pivu (to je te dni dost redko), in še tista je ponavadi apn. Hustle Kings so pa gut in v Playstation Storu (na ploščku jih ni) ugodno stanejo nekaj manj kot deset evrov. Saj boš znal kupiti? Drugače čitaj vedež o konzolnih net štacunah v Jokerju 198.
Strošku primerno ne gre za široko zastavljeno igro, temveč iz tekstovnega menija izbereš modus in se znajdeš na enem od nekaj modernih prizorišč z eno mizo. Zakajenih barov ni, oseb tudi ne, tako da je vse čisto in prazno. Do te mere, da palice visijo kar v zraku. Je pa džezovska in tehno glasba hudo dobra. Najbolj manjkajo znana imena in razvoj biljardista skozi kariero. Tudi snookerja ni, saj si omejen na biljard. Vendar tu najdeš jerbas variant: US 8-ball, 9-ball in black ball, pa 3-ball, cutthroat in 14.1 continuous (30 krogel na mizi), trick shote ter kup bonusnih podiger. Čeprav špil nudi tutoriale, se ti ubadajo zlasti s kontrolami, tako da sem pogrešal zbirko znanja z razčlembo inačic biljarda.
Lahkotnost itak traja le, dokler se špila ne lotiš brez pomagalne črte, ki v 3D-pogledu ali 2D-kameri od zgoraj kaže, kam bo šla bela in kam barvita krogla. Črta je lahko dolga, kratka ali je ni, kar je obvezno kasneje v karieri in v rangiranih vsemrežnih partijah. Tedaj pride do izraza simpatična globina, ki temelji na solidni fiziki. Ta med drugim omogoča zavrtene udarce in preskakovanje krogel. Dotične lahko odletijo z mize, ob premočnih sunkih pa se odbijejo od ozadja lukenj. Na pehanje kugel vpliva tudi vrsta maže in nasploh je občutek lep ter prepričljiv, neprimerno bolj kot pri raznih spletnih 3D Poolih. |
77
sorodni članki
![]() |
|