Revija Joker - Poklon škrlatnemu soncu

stranka » članki » črkožer » Poklon škrlatnemu soncu
Pesem mečev ter slavcev v dalji prostora in časa. Navi prisluhne.

Japonsko kulturo imamo zahodnjaki zelo v čislih. Z njihovimi mangami, animeji in elektronskimi čudesi je v stiku praktično vsak, dočim globlje skrivnosti marsikdo išče v bonsajih, sušiju, mučenju s pismenkami ter drugih kuriozitetah. Najzahtevnejši pak sedejo v letalo in se gredo napajat na lice mesta, kar so mokre sanje vsakega japanofila.
Ljubezen do Dežele vzhajajočega sonca je zadela tudi pisateljico Gillian R

Lian je okrajšano pravo ime, Hearn pa meri na čapljo (heron),  simbol v sagi.
ubinstein, ko se je, navdušena nad jeziki in tujimi kulturami, iz rodne Anglije preselila v Avstralijo. Sprva je pisala predvsem za otroke, nakar se je po številnih skokih na Japonsko vrgla v raziskovanje in se lotila pisanja zapletene, ambiciozne zgodovinsko-fantazijske serije. S svojim prejšnjim opusom je simbolično prekinila tudi tako, da si je omislila psevdonim Lian Hearn. Nizu, ki se mu bo studio Universal kmalu poklonil s filmsko upodobitvijo, so prilepili oznako 'orientalski Harry Potter', ki je resda osladna in daleč od primerne, a nekaj smisla vseeno ima. Zopet se vse vrti okrog zaznamovanega mladeniča izjemnih sposobnosti in prav takih skrivnosti, ki skozi leta urjenja in bojev išče sebe ter svoj prostor pod soncem. Podobnosti s coprniškim Lončaričem pa je tu odločno konec, saj Saga o Otorijih švisti s povsem drugim ritmom in dušo.

Poklon škrlatnemu soncu objavljeno: Joker 172
november 2007