Revija Joker - Gremo dol v South Park

stranka » članki » slikosuk » Gremo dol v South Park
Neogibno vprašanje, ki ga po izidu vsakega dela kultne (okorno) animirane serije South Park slejkoprej nekdo zastavi na spletu, je: na kakšnih drogah za vraga sta njena ustvarjalca Trey Parker in Matt Stone?! Pred kratkim je serija zalaufala v 15. sezono, Šerlok pa se za nekaj časa preseli v bizarni svet koloradskega mesteca, kjer se štirje osnovnošolci hrabro spopadajo s stupidnostjo ameriške družbe, vesoljskimi analnimi sondami, mačjimi orgijami in podebiljenimi zvezdniki.

Tipična epizoda ameriške animiranke, ki je že ob začetku predvajanja leta 1997 zaslovela s straniščnimi forami, skrajno politično nekorektnim besednjakom in ekstra črnim humorjem, se začne na avtobusni postaji, kjer trije mulci čakajo šolski bus. Do njih se prikotali ikona serije, vedno nasikani debeluh Eric Cartman, in doživi običajni topli sprejem druš­či­ne: “Hi, fat-ass!” Cartman s histeričnim glasom odvrne: “I'm not fat, I'm big-boned!” Njegov sošolec Kyle ne spusti dane priložnosti in prišleka hitro natakne z: “Then you must have a reaaaally big bone in your fat ass!” Otroci znajo biti kruti. Zlasti v South Parku.

Gremo dol v South Park objavljeno: Joker 214
maj 2011